Pośród światła gwiazd

Historia Tauriel – elfki z Mrocznej Puszczy, która jest inna niż mieszkańcy tej krainy i Legolasa, który w swoim życiu musi stanąć przed trudnymi wyborami.

{W tym opowiadaniu postać Tauriel jest taka jak ją sobie wyobrażałam jeszcze zanim film trafił do kin. Rozdziały w dużej mierze oparte są na książce.}

___________________________________________________________________________________________________________

Prolog

Tauriel była rudowłosą elfką o dobrym sercu i od wielu lat pełniła obowiązki strażniczki Mrocznej Puszczy. W pałacu Thranduila zamieszkała już jako mała dziewczynka, gdyż jej ojciec był jednym z najbardziej zaufanych ludzi króla i brał udział w wielu wyprawach wojennych. Niestety poległ podczas jednej z potyczek z orkami. Matka elfki zaraz po osiągnięciu przez córkę dorosłości, udała się do Szarych Przystani, aby odpłynąć za Morze i już nigdy nie powrócić do Śródziemia.

Tauriel była mądra i utalentowana, szkoliła się z walki mieczem i łukiem pod okiem najlepszych elfów i po latach stała się idealną kandydatką na dowódcę straży. Legolas zawsze bardzo ją wspierał. Sam prosił ojca, aby to Tauriel kierowała wyprawami elfów w głąb Mrocznej Puszczy. Książę wiele razy jej towarzyszył, a podczas wspólnych przeżyć bardzo zbliżyli się do siebie. 
Thranduil od dawna wiedział, że elfka nie jest obojętna dla jego syna. Jako król nie mógł się zgodzić, by jego następca poślubił zwykłą strażniczkę, ufał jednak Legolasowi, że ten go nie zawiedzie. Dotychczas ani razu nie popełnił żadnego czynu wbrew jego woli. Książę sumiennie wypełniał swoje obowiązki, jeździł z poselstwami, brał udział w naradach i walkach z pająkami z Dol Guldur i nic nie wskazywało na to, że mógłby zawieść ojcowskie zaufanie.

Tylko jak długo poczucie obowiązku będzie w stanie górować nad uczuciami płynącymi z serca? Tego Legolas nie mógł wiedzieć, ale w głębi duszy czuł, że dłużej już nie jest w stanie czekać. Szczere wyznanie uczuć będzie jednak musiało zaczekać, bo oto nadszedł dzień Święta Światła Gwiazd, a po nim już nic nie będzie takie samo.

,,Oni, my, wszyscy jesteśmy częścią tego świata. Jeśli tego nie pojmiemy, czeka nas tu zagłada. Ja nie zamierzam się poddać, a ty? Jaką decyzję podejmiesz? Pójdziesz ze mną? ” 

Autor RoyalGirl
Opublikowano
Odsłon 909
0

Komentarze

Bez komentarzy

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi! Zakaz kopiowania!