Prześlij Grafikę

Poniżej znajdziesz specjalnie przygotowany formularz, dzięki któremu będziesz mógł/mogła opublikować swoje dzieło. Zaloguj się, lub zarejestruj jeśli nie masz jeszcze u nas konta, i już teraz zacznij publikować swoje prace. Przekonasz się jakie to proste!
Zanim prześlesz arta zapoznaj się proszę z Regulaminem naszej strony i poniższym FAQ – znajdziesz w nim objaśnienia jak korzystać z podanego formularza i publikować swoje dzieła.

Czy do przesłania własnej pracy potrzebne jest konto?

Tak. By korzystać ze specjalnie przygotowanego dla was formularza na tej stronie wymagane jest konto i zalogowanie się. W taki sposób podpisujesz się swoim kontem pod swoją pracą i jest ona na stałe do ciebie przypisana. W ten sposób tworzysz swoje własne portfolio 🙂

Jak korzystać z formularza?

Korzystanie z formularza jest bardzo, ale to bardzo proste.

Formularz składa się z 4 pozycji, które trzeba odpowiednio wypełnić by móc przesłać swoją pracę:

 • Nazwa Twojej pracy -> Musisz dać jakąś nazwę dla swojej pracy graficznej. Pomimo, iż jest to tylko grafika to powinna ona się w jakiś sposób nazywać. Tytuł posłuży za opis danej pracy graficznej i ułatwi potem wyszukanie jej na naszej stronie. Tytułem może być np “Pejzaż gór” albo “Zdjęcie z wakacji, widok na morze“, lub “Martwa natura na stole“. Możecie podejrzeć też inne prace i zobaczyć jakie tytuły są nadawane pracom graficznym by tam poszukać inspiracji
 • Wpisz tagi swojej pracy -> W tym miejscu wpisz tagi pasujące do swojej pracy. Możesz wpisać parę tagów na raz oddzielając je przecinkami, np. – fantasy, las, szkic. Tagi są dość istotnym elementem każdej pracy, pozwalają one np. odpowiednio filtrować wszystkie grafiki by pokazywać tylko te należące do odpowiedniego tagu. W podobny sposób działają wszystkie inne portale umożliwiające publikowanie swoich dzieł.
 • Czy potwierdzasz, że jest to Twoje autorskie dzieło? -> Tutaj jest tylko jedno pole wyboru “Tak, potwierdzam!”, które trzeba zaznaczyć. Jak zapewne się domyślacie, i co jest całkiem normalne, nie zezwalamy i nie będzie zezwalać na jakiekolwiek plagiaty czy kopiowanie cudzych zdjęć i wklejanie ich tutaj. Autor może wrzucać TYLKO PRACE SWOJEGO WŁASNEGO AUTORSTWA – tylko zdjęcia, szkice, obrazy lub fanarty które sam wykonał.
 • Wybierz grafike (Max 4MB) -> Ostatnie i najważniejsze pole. Po kliknięciu w guzik “Wybierz grafikę” otworzy się eksplorator plików (na komputerze) lub podgląd galerii (na telefonie) i będziesz mógł wybrać grafikę, którą chcesz przesłać.

Po wybraniu grafiki poczekaj chwilę, aż się ona prześle na nasz serwer. Zobaczysz pasek postępu przesyłania Twojej pracy i gdy proces przesyłania się skończy będziesz mógł/a zobaczyć miniaturę swojej pracy w formularzu. Gdy tak się stanie to na końcu wystarczy tylko, że klikniesz “Publikuj” i Twoja praca zostanie oficjalnie do nas przesłana! 🙂

Jeśli pasek postępu nie będzie się przesuwał po wgraniu zdjęcia to nie przejmuj się i cierpliwie czekaj! Szybkość wysyłania Twojej pracy na nasz serwer w dużej mierze zależy od Twojego połączenia internetowego, a większość z nas ma standardowy Internet z ograniczonym uploadem (wysyłaniem). Zatem jak wrzucisz duże zdjęcie, które ma 3-4MB to jego wgrywanie na serwer może zająć chwilę. Bądź proszę cierpliwy/a i nie odświeżaj strony gdyż to przerwie proces wysyłania i będziesz musiał/a zacząć od nowa! Zaręczamy, że formularz działa poprawnie i wybraniu zdjęcia zostanie ono po paru chwilach przesłane na serwer!

Jakie prace mogę tu publikować?

Mile widziane są wszystkie prace graficzne! Zdjęcia, szkice wykonane ołówkiem, malowane obrazy, przeróbki w PhotoShopie, naprawdę nie ma tutaj żadnych ograniczeń jeśli o chodzi o format Twojej pracy. Dział z artami na FanLore.pl ma zawierać wszelkie i wszystkie prace graficzne naszych użytkowników i tylko od was zależy co się tutaj znajdzie.

Oczywiście musicie pamiętać, że nie będziemy publikować wszelkiego rodzaju treści, które mogłyby uchodzić za skrajnie niecenzuralne, obraźliwe, krzywdzące lub zwyczajnie nieodpowiednie. Zatem nie będzie tolerować wszelkich prac, które zawierają:

 • brutalne sceny typu gore
 • odwołania do satanizmu
 • nawoływanie do konfliktu
 • treści rasistowskie, ksenofobiczne,  lub ogólnie takie, które mogłyby obrazić jakąkolwiek nację, wyznanie wiary czy wygląd danej osoby
 • treści homofobiczne
 • nagość

Wszystko w zgodzie Regulaminem naszej strony i ogólnie przyjętymi zasadami cenzury i fukncjonowania na publicznych portalach społecznościowych.

Nasz portal jest otwarty dla każdej osoby, w każdym wieku, niezależnie od tego jakiego jest wyznania, narodowości, koloru skóry czy orientacji seksualnej. Wszyscy mają u nas swoje miejsce i wszyscy są szanowani i traktowani jednakowo.

Czy mogę wrzucić więcej niż jedną pracę jednocześnie?

Nie, aktualnie nie ma takiej możliwości

Zatem jak mogę opublikować kilka prac na raz?

Bardzo prosto.

Wrzucasz swoją pierwszą pracę -> Wysyłasz -> Po przesłaniu wracasz z powrotem na stronę z formularzem, z którego ponownie będzie można skorzystać.

Tą czynność powtarzasz tyle razy ile prac masz do przesłania.

Jakiej jakości prace mogę publikować?

To praca graficzna, a w tej liczą się jedynie wartość estetyczna i artystyczna. Zatem przesłane prace powinny być jak najlepszej jakości.

Twoja praca ma przykuwać oko i zachęcać do przeglądania. Zapewne chcesz by jak najwięcej osób obejrzało Twoją pracę. Jeśli będzie ona w małej rozdzielczości i słabej jakości to nikt nie zwróci na nią uwagi… Zadbaj o wysyłanie prac dobrej jakości.

Nie ma u nas wytycznych dotyczących  proporcji twojej pracy. Mogą one być zarówno w 16:9, 4:3, odwrotnie lub dowolnej innej proporcji.

Nie ma również jako takich wytycznych dotyczących rozdzielczości Twojej pracy, ale by zachować dobrą jakość przyjmijmy, że nie mogą być one gorsze niż 720p. Najbardziej optymalne będą prace 1080p (1920×1080) i wyżej.

Jedyne co was ogranicza to wielkość przesłanej pojedynczej pracy. Wasza praca może mieć MAX 4MB!

Przesłałem/am swoją pracę. Co teraz?

Przesłałeś/aś nam już swoją pracę? Super!

Twoja praca będzie najpierw musiała przejść proces weryfikacyjny i, dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu, zostanie ona publicznie udostępniona na łamach naszego portalu.

O wynikach procesu weryfikacyjnego dowiesz się w mailu od nas.

Przesłałem/am swoją pracę. Kiedy moge spodziewać się publikacji?

Jak już wspominaliśmy, na naszym portalu wszystkie przesłane publikacje przechodzą przez proces weryfikacyjny.

Tutaj nie ma automatów. Wszystkie przesłane prace są recznie przez nas oglądane i sprawdzane.

Czas sprawdzania jednak jest bardzo krótki. Sprawdzamy tylko jakość pracy i to czy jest zgodna z naszym regulaminem. Jeśli tak to zazwyczaj już po paru minutach Twoja praca będzie oficjalnie opublikowana na łamach naszego portalu.

W dni robocze od poniedziałku do piątku proces weryfikacyjny prowadzony jest na biężaco, natomiast w weekendy ten czas może się trochę wydłużyć. Też jesteśmy tylko ludźmi, którzy muszą czasami odpocząć, lub zająć się innymi, bardziej przyziemnymi, obowiązkami. Zazwyczaj w weekendy pracujemy normalnie i wszelkie otrzymane prace wypuszczane są na biężaco. Jeśli jednak wysłałeś/aś swoją pracę w weekend i jeszcze nie została opublikowana to nie denerwuj się. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie. Zaręczamy, że wtedy najpóźniej w poniedziałek rano Twoja praca trafi na stronę główną 🙂 We wszelkie dni świateczne czas publikowania prac też może się wydłużyć co mamy nadzieje jest w miare zrozumiałe.

Ostatnia kwestia, która wydaję się w miare oczywista, ale dla pełnej jasności napiszemy o tym tutaj. W nocy nie sprawdzamy prac. W nocy śpimy! 😛 Zatem jeśli prześlesz nam swoją pracę bardzo późną porą to zostanie ona sprawdzona dopiero rano w dzień następny.

Proces Weryfikacyjny? Czym i po co on jest?

Proces Weryfikacyjny grafik to bardzo szybki proces podczas, którego sprawdzamy przesłane przez was prace graficzne. Nie ma się tutaj za bardzo nad czym rozwodzić. Sprawdzamy tylko czy przesłana praca jest dobra jakościowo, spełnia standardy naszego portalu i jest zgodna z regulaminem i naszymi zasadami.

Proces weryfikacyjny ma jeszcze jedno, bardzo ważne zastosowanie. Chcemy by na naszym portalu znajdowały się tylko prace graficzne zgodne z naszymi standardami i dobre jakościowo. By mieć 100% pewność, że na nasz portal trafiają tylko odpowiednie publikacje dobre jakościowo to musimy kontrolować przepływ publikowanych prac. Nie ma co się oszukiwać. Gdybyśmy, mówiąc kolokwialnie, “otworzyli kanał” i zezwolili na dobrowolne publikowanie czego się chce to szybko powstałby śmietnik, w którym trudno byłoby się odnaleźć. Wiemy, że proces weryfikacyjny mocno zwalnia przepływ publikowanych prac, ale z dwojga złego wolimy mieć wolniejszy system, który jednak możemy kontrolować niż gdybyśmy mieli “machnąć ręką” i pozwolić na publikowanie czegokolwiek.

Po zakończonym procesie weryfikacyjnym dostaniesz od nas maila. Tutaj, jak zapewne się domyślasz, możliwości są dwie:

 • Twoja praca pomyślnie przeszła proces weryfikacyjny. W takim przypadku zostanie ono automatycznie opublikowane na naszym portalu.
 • Twoja praca jest słaba jakościowo i/lub łamie zasady naszego regulaminu. W takim przypadku poinformujemy Cię o odmowie publikacji Twojej pracy i podamy powód takiej decyzji

Jak wygląda kwestia praw autorskich?

Można wrzucać i publikować prace graficzne TYLKO własnego autorstwa. Absolutnie zabronione jest wrzucanie cudzych zdjęć. To plagiat, a to nic innego jak kradzież czyjegoś mienia.

Każdy publikujący swoją grafikę za pomocą formularza musi potwierdzić, że publikowana praca jest jego własną.

Nie ma fizycznej możliwości byśmy byli w stanie weryfikować każde zdjęcie jakie tylko istnieje i czy faktycznie ono należy do danej osoby. Dlatego odpowiedzialność tutaj spoczywa na osobie, która daną prace publikuję. Jeśli ktoś zgłosi, że na nasz portal została wrzucona czyjaś praca bez jego zgody to do odpowiedzialności pociągnięta zostanie osoba, która daną pracę do nas wysłała. My, portal FanLore.pl, nie odpowiadamy za treści wrzucane przez naszych użytkowników, a nasz proces weryfikacyjny polega tylko i wyłącznie na sprawdzeniu jakości prac i czy ich charakter jest zgodny z naszym regulaminem. Nie będziemy nigdy sprawdzać ani weryfikować czy dana praca jest faktycznie dziełem osoby, która ją publikuję.

Z drugiej strony dbamy o naszych użytkowników i chronimy ich wartość intelektualną. Blokujemy możliwość kopiowania i pobierania prac graficznych z naszej galerii. Jeśli jakiś użytkownik chciałby pobrać daną pracę graficzną to musi prywatnie zgłosić się do autora danego dzieła i poprosić go o udostępnienie.

Po wszelkie szczegóły na temat funkcjonowania naszego portalu odsyłamy do Regulaminu.

W razie wystąpienia problemów przy korzystaniu z formularza proszę daj nam o tym znać wysyłając maila na adres [email protected]

Prześlij swoją grafikę! Skorzystaj z formularza poniżej!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zacząć publikować swoje grafiki korzystając z formularza. Proszę zaloguj się, albo zarejestruj, korzystając z tego formularza
error: Zawartość chroniona prawami autorskimi! Zakaz kopiowania!