Prześlij Komiks

Poniżej znajdziesz specjalnie przygotowany formularz, dzięki któremu będziesz mógł/mogła opublikować swoje dzieło. Zaloguj się, lub zarejestruj jeśli nie masz jeszcze u nas konta, i już teraz zacznij publikować swoje prace. Przekonasz się jakie to proste!
Zanim prześlesz swój komiks zapoznaj się proszę z Regulaminem naszej strony i poniższym FAQ – znajdziesz w nim objaśnienia jak korzystać z podanego formularza i publikować swoje dzieła.

Czy do przesłania własnego komiksu potrzebne jest konto?

Tak. By korzystać ze specjalnie przygotowanego dla was formularza na tej stronie wymagane jest konto i zalogowanie się. W taki sposób podpisujesz się swoim kontem pod swoją pracą i jest ona na stałe do ciebie przypisana. W ten sposób tworzysz swoje własne portfolio 🙂

Jak korzystać z formularza?

Korzystanie z formularza jest bardzo, ale to bardzo proste.

Formularz składa się z 5 pozycji, które trzeba odpowiednio wypełnić by móc przesłać swoją pracę:

 • Tytuł Twojego komiksu -> Musisz jakoś zatytułować swój komiks.
 • Wpisz tagi swojego komiksu -> W tym miejscu wpisz tagi pasujące do swojego komiksu. Możesz wpisać parę tagów na raz oddzielając je przecinkami, np. – fantasy, las, szkic. Tagi są dość istotnym elementem każdej pracy, pozwalają one np. odpowiednio filtrować wszystkie komiksy by pokazywać tylko te należące do odpowiedniego tagu. W podobny sposób działają wszystkie inne portale umożliwiające publikowanie swoich dzieł.
 • Czy potwierdzasz, że jest to Twoje autorskie dzieło? -> Tutaj jest tylko jedno pole wyboru “Tak, potwierdzam!“, które trzeba zaznaczyć. Jak zapewne się domyślacie, i co jest całkiem normalne, nie zezwalamy i nie będzie zezwalać na jakiekolwiek plagiaty czy kopiowanie cudzych komiksów i wklejanie ich tutaj. Autor może wrzucać TYLKO PRACE SWOJEGO WŁASNEGO AUTORSTWA – tylko komiksy, które sam stworzył.
 • Wyslij okładkę Twojego komiksu (Max 8MB) -> W tym miejscu musisz wybrać i wysłać okładkę dla Twojego komiksu. Okładka jest dość istotnym elementem, gdyż to ona będzie się wyświetlać na stronie głównej razem z innymi komiksami. Po kliknięciu w guzik “Wybierz okładkę” otworzy się eksplorator plików (na komputerze) lub podgląd galerii (na telefonie) i będziesz mógł/mogła wybrać grafikę, którą chcesz przesłać.
 • Treść Twojego komiksu (Max 100 obrazków i max 8MB każdy) -> Najważniejszy element formularza gdzie będziesz wrzucać obrazki składające się na Twój komiks. Cały proces wrzucania głównej zawartości Twojego komiksu omawiamy i tłumaczy w następnym punkcie tego FAQ – Jak przesłać główną zawartość, czyli obrazki, do Twojego komiksu?

To tyle! Gdy cała zawartość Twojego komiksa będzie przesłana  i będziesz chciał/a go opublikować na łamach naszego portalu to wystarczy, że klikniesz “Publikuj” na dole formularza.

Jeśli nie chcesz to nie musisz publikować swojej pracy i zapisać ją w wersji roboczej (korzystając z opcji “Zapisz w wersji roboczej“), a następnie wrócić do niej później na stronie “Moje Prace” – https://fanlore.pl/moje-prace/

Uwaga! Jeśli pasek postępu nie będzie się przesuwał po wgraniu zdjęcia to nie przejmuj się i cierpliwie czekaj! Szybkość wysyłania Twojej pracy na nasz serwer w dużej mierze zależy od Twojego połączenia internetowego, a większość z nas ma standardowy Internet z ograniczonym uploadem (wysyłaniem). Zatem jak wrzucisz duże zdjęcie, które ma 3-4MB, to jego wgrywanie na serwer może zająć chwilę. Bądź proszę cierpliwy/a i nie odświeżaj strony gdyż to przerwie proces wysyłania i będziesz musiał/a zacząć od nowa! Zaręczamy, że formularz działa poprawnie i wybraniu zdjęcia zostanie ono po paru chwilach przesłane na serwer!

Jak przesłać główną zawartość, czyli obrazki do Twojego komiksu?

Ostatni element formularza – Treść Twojego komiksu

Jak wrzucać obrazki do formularza?

Sama przestrzeń do wrzucania obrazków jest formularzem tekstowym z możliwością dodawania zdjęć. Publikowanie Twojego dzieła zatem opiera się na zasadzie wrzucania obrazków Twojego komiksu do formularza jeden po drugim. Nad ramką formularza tekstowego znajdziesz przycisk “Wstaw zdjęcie” i to dzięki niemu przesyłasz obrazki swojego zdjęcia do formularza. Kliknij na “Wstaw zdjęcie” co spowoduje otwarcie eksploratora plików (w Windowsie), lub galerii zdjęć (w telefonie), i będziesz mógł/mogła wybrać obrazki Twojego komiksu, które chcesz przesłać. Na ten moment nie ma możliwości wybrania kilku obrazków jednocześnie zatem musisz wrzucać zdjęcia jeden po drugim. Po wybraniu zdjęcia w prawym górnym rogu ramki formularza zobaczysz pasek ładowania zdjęcia i gdy dojdzie on do końca to Twój obrazek zostanie przesłany i zobaczysz go w formularzu. Cały proces zatem wygląda następująco:

1. Kliknij “Wstaw zdjęcie

2. Wybierz obrazek, który chcesz przesłać i kliknij “Otwórz” w okienku eksploratora plików

3. Twój wybrany obrazek zaczyna przesyłać się na nasz serwer i po chwili zostaje umieszczony w formularzu

4. By dodać następny obrazek kliknij ponownie “Wstaw zdjęcie

5. Wybierz obrazek, który chcesz przesłać i kliknij “Otwórz” w okienku eksploratora plików

6. Twój wybrany obrazek zaczyna przesyłać się na nasz serwer i po chwili zostaje umieszczony w formularzu

7. itd, itd – tę czynność powtarzasz tyle razy ile obrazków chcesz wrzucić. Zaręczamy, że sam proces jest naprawdę łatwy i gdy spróbujesz sam/a skorzystać z formularza to przekonasz się jakie to proste.

Uwaga! Jeśli pasek postępu nie będzie się przesuwał po wgraniu zdjęcia to nie przejmuj się i cierpliwie czekaj! Szybkość wysyłania Twojej pracy na nasz serwer w dużej mierze zależy od Twojego połączenia internetowego, a większość z nas ma standardowy Internet z ograniczonym uploadem (wysyłaniem). Zatem jak wrzucisz duże zdjęcie, które ma 3-4MB, to jego wgrywanie na serwer może zająć chwilę. Bądź proszę cierpliwy/a i nie odświeżaj strony gdyż to przerwie proces wysyłania i będziesz musiał/a zacząć od nowa! Zaręczamy, że formularz działa poprawnie i po wybraniu zdjęcia zostanie ono po paru chwilach przesłane na serwer!

Ile zdjęć, i jak dużych, mogę przesłać?

Możesz przesłać maksymalnie 100 obrazków do swojego komiksu.

Maksymalny rozmiar jednego obrazka wynosi 8MB.

Zarządzanie zdjęciami w samym formularzu

Sam formularz pozwala Ci modyfikować i wpływać na przesłane zdjęcia. Możesz zmieniać ich kolejność wyświetlania (czyli przesuwać z góry na dół i wicewersa).

Oprócz tego możesz również zmieniać rozmiar przesłanego zdjęcia i wybrać jego ułożenie. Wystarczy, że klikniesz na zdjęcie i na górze zdjęcia pojawi się mała tabelka z wszystkimi dostępnymi opcjami.

 • Pierwsze 4 opcje (od lewej strony) odpowiadają za wyrównanie zdjęcia i są to odpowiednio:
  • Wyrównaj do lewej
  • Wyrównaj do środka
  • Wyrównaj do prawej
  • Brak wyrównania
 • Kliknięcie w symbol ołówka spowoduje otwarcie dodatkowe okienka, w którym będziemy mogli np. ręcznie zdefiniować wymiary naszego obrazka. Możemy je tam zatem nadpisać podając nowe wartości, np. 800×1900.

Dodawanie tekstu do Twojego komiksu

Jeśli chcesz to możesz również napisać krótki tekst na górze formularza, który posłuży za małe wprowadzenie do twojego dzieła. Ten tekst nie może przekraczać więcej niż 500 słów!

Wszystko przesłane? Zatem możesz publikować swoje dzieło!

To tyle! Gdy cała zawartość Twojego komiksa będzie przesłana  i będziesz chciał/a go opublikować na łamach naszego portalu to wystarczy, że klikniesz “Publikuj” na dole formularza.

Jeśli nie chcesz to nie musisz od razu publikować swojej pracy i zapisać ją w wersji roboczej (korzystając z opcji “Zapisz w wersji roboczej“), a następnie wrócić do niej później na stronie “Moje Prace” – https://fanlore.pl/moje-prace/

Jakie prace mogę tu publikować?

Mile widziane są wszystkie rodzaje komiksów! Komiksy autorskie, fanfici, tłumaczenia obcojęzycznych dzieł (oczywiście za zgodą oryginalnego autora), dzieła jednoobrazkowe, lub te składające się z wielu obrazków. Każda forma komiksu jest porządana i może zostać u nas opublikowana.

Oczywiście musicie pamiętać, że nie będziemy publikować wszelkiego rodzaju treści, które mogłyby uchodzić za skrajnie niecenzuralne, obraźliwe, krzywdzące lub zwyczajnie nieodpowiednie. Zatem nie będzie tolerować wszelkich prac, które zawierają:

 • brutalne sceny typu gore
 • odwołania do satanizmu
 • nawoływanie do konfliktu
 • treści rasistowskie, ksenofobiczne,  lub ogólnie takie, które mogłyby obrazić jakąkolwiek nację, wyznanie wiary czy wygląd danej osoby
 • treści homofobiczne
 • nagość

Wszystko w zgodzie Regulaminem naszej strony i ogólnie przyjętymi zasadami cenzury i fukncjonowania na publicznych portalach społecznościowych.

Nasz portal jest otwarty dla każdej osoby, w każdym wieku, niezależnie od tego jakiego jest wyznania, narodowości, koloru skóry czy orientacji seksualnej. Wszyscy mają u nas swoje miejsce i wszyscy są szanowani i traktowani jednakowo.

Czy mogę wrzucić więcej niż jeden komiks jednocześnie?

Nie, aktualnie nie ma takiej możliwości. Oczywiście mówimy tutaj o całości pojedynczego komiksu, a nie o poszczególnych obrazkach skłądających się już na zawartość danego komiksu.

Zatem jak mogę opublikować kilka komiksów na raz?

Bardzo prosto.

Wrzucasz swoją pierwszą pracę -> Wysyłasz -> Po przesłaniu wracasz z powrotem na stronę z formularzem, z którego ponownie będzie można skorzystać.

Tą czynność powtarzasz tyle razy ile prac masz do przesłania.

Jakiej jakości prace mogę publikować?

Nie ma tutaj jakichś minimalnych wytycznych czy restrykcji odnośnie jakości i wielkości obrazków w komiksie. Przyjmijmy jednak, że muszą być one relatywnie dobrej jakości by Twoja praca mogła przejść przez proces weryfikacyjny.

Istnieje górny limit wielkości pojedynczego obrazka i nie może on przekraczać 8MB.

To Twoja praca i przede wszystkim Ty sam musisz zadbać by wyglądała ona dobrze i przykuwała oko. Najlepiej trzymaj się jednego formatu swojego komiksu i rób wszystkie obrazki w takiej samej rozdzielczości. Dzięki temu Twój komiks będzie jednolity i wyglądający profesjonalnie.

Przesłałem/am swoją pracę. Co teraz?

Przesłałeś/aś nam już swoją pracę? Super!

Twoja praca będzie najpierw musiała przejść proces weryfikacyjny i, dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu, zostanie ona publicznie udostępniona na łamach naszego portalu.

O wynikach procesu weryfikacyjnego dowiesz się w mailu od nas.

Przesłałem/am swoją pracę. Kiedy moge spodziewać się publikacji?

Jak już wspominaliśmy, na naszym portalu wszystkie przesłane publikacje przechodzą przez proces weryfikacyjny.

Tutaj nie ma automatów. Wszystkie przesłane prace są recznie przez nas oglądane i sprawdzane.

Czas sprawdzania jednak jest bardzo krótki. Sprawdzamy tylko jakość pracy i to czy jest zgodna z naszym regulaminem. Jeśli tak to zazwyczaj już po paru minutach Twoja praca będzie oficjalnie opublikowana na łamach naszego portalu.

W dni robocze od poniedziałku do piątku proces weryfikacyjny prowadzony jest na biężaco, natomiast w weekendy ten czas może się trochę wydłużyć. Też jesteśmy tylko ludźmi, którzy muszą czasami odpocząć, lub zająć się innymi, bardziej przyziemnymi, obowiązkami. Zazwyczaj w weekendy pracujemy normalnie i wszelkie otrzymane prace wypuszczane są na biężaco. Jeśli jednak wysłałeś/aś swoją pracę w weekend i jeszcze nie została opublikowana to nie denerwuj się. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie. Zaręczamy, że wtedy najpóźniej w poniedziałek rano Twoja praca trafi na stronę główną 🙂 We wszelkie dni świateczne czas publikowania prac też może się wydłużyć co mamy nadzieje jest w miare zrozumiałe.

Ostatnia kwestia, która wydaję się w miare oczywista, ale dla pełnej jasności napiszemy o tym tutaj. W nocy nie sprawdzamy prac. W nocy śpimy! 😛 Zatem jeśli prześlesz nam swój komiks bardzo późną porą to zostanie on sprawdzony dopiero rano w dzień następny.

Proces Weryfikacyjny? Czym i po co on jest?

Proces Weryfikacyjny komiksów to bardzo szybki proces podczas, którego sprawdzamy przesłane przez was prace. Nie ma się tutaj za bardzo nad czym rozwodzić. Sprawdzamy tylko czy przesłana praca jest dobra jakościowo, spełnia standardy naszego portalu i jest zgodna z regulaminem i naszymi zasadami.

Proces weryfikacyjny ma jeszcze jedno, bardzo ważne zastosowanie. Chcemy by na naszym portalu znajdowały się tylko komiksy zgodne z naszymi standardami i dobre jakościowo. By mieć 100% pewność, że na nasz portal trafiają tylko odpowiednie publikacje dobre jakościowo to musimy kontrolować przepływ publikowanych prac. Nie ma co się oszukiwać. Gdybyśmy, mówiąc kolokwialnie, “otworzyli kanał” i zezwolili na dobrowolne publikowanie czego się chce to szybko powstałby śmietnik, w którym trudno byłoby się odnaleźć. Wiemy, że proces weryfikacyjny mocno zwalnia przepływ publikowanych prac, ale z dwojga złego wolimy mieć wolniejszy system, który jednak możemy kontrolować niż gdybyśmy mieli “machnąć ręką” i pozwolić na publikowanie czegokolwiek.

Po zakończonym procesie weryfikacyjnym dostaniesz od nas maila. Tutaj, jak zapewne się domyślasz, możliwości są dwie:

 • Twoja praca pomyślnie przeszła proces weryfikacyjny. W takim przypadku zostanie ono automatycznie opublikowane na naszym portalu.
 • Twoja praca jest słaba jakościowo i/lub łamie zasady naszego regulaminu. W takim przypadku poinformujemy Cię o odmowie publikacji Twojej pracy i podamy powód takiej decyzji

Jak wygląda kwestia praw autorskich?

Można wrzucać i publikować komiksy TYLKO własnego autorstwa. Absolutnie zabronione jest wrzucanie cudzych prac. To plagiat, a to nic innego jak kradzież czyjegoś mienia.

Każdy publikujący swój komiks za pomocą formularza musi potwierdzić, że publikowana praca jest jego własną.

Nie ma fizycznej możliwości byśmy byli w stanie weryfikować każdy komiks jaki tylko istnieje i czy faktycznie należy on do danej osoby. Dlatego odpowiedzialność tutaj spoczywa na osobie, która daną prace publikuję. Jeśli ktoś zgłosi, że na nasz portal została wrzucona czyjaś praca bez jego zgody to do odpowiedzialności pociągnięta zostanie osoba, która daną pracę do nas wysłała. My, portal FanLore.pl, nie odpowiadamy za treści wrzucane przez naszych użytkowników, a nasz proces weryfikacyjny polega tylko i wyłącznie na sprawdzeniu jakości prac i czy ich charakter jest zgodny z naszym regulaminem. Nie będziemy nigdy sprawdzać ani weryfikować czy dana praca jest faktycznie dziełem osoby, która ją publikuję.

Z drugiej strony dbamy o naszych użytkowników i chronimy ich wartość intelektualną. Blokujemy możliwość kopiowania i pobierania komiksów z naszej galerii. Jeśli jakiś użytkownik chciałby pobrać dany komiks to musi prywatnie zgłosić się do autora danego dzieła i poprosić go o udostępnienie.

Po wszelkie szczegóły na temat funkcjonowania naszego portalu odsyłamy do Regulaminu.

W razie wystąpienia problemów przy korzystaniu z formularza proszę daj nam o tym znać wysyłając maila na adres [email protected]

Prześlij swój komiks! Skorzystaj z formularza poniżej!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zacząć publikować swoje komiksy korzystając z formularza. Proszę zaloguj się, albo zarejestruj, korzystając z tego formularza
error: Zawartość chroniona prawami autorskimi! Zakaz kopiowania!