Zenko – Rozdział 1

-Emmaline wybrałem Cię pod swoją opiekę, jestem…-powiedział do mnie jakiś głos. Nie wiedziałam jego, więc nie mogłam stwierdzić, kim jest. Chociaż bardzo pragnęłam się, dowiedź czegoś o nim.

I właśnie ten sen musiał mi się urwać. A to wszystko przez to, że jakieś urządzenie, do którego byłam przyczepiona, zaczęło piszczeć. Gdyby nie to na pewno dowiedziałabym się, kim jest ta postać. Ten osobnik śni mi się prawie co noc. Zawsze mówi to samo, a ja nie wiem, o co w tym chodzi. A gdy już chcę się go o to zapytać, przeszkadza mi w tym maszyna.

-Dzień dobry panno Scarl jak się dzisiaj pani czuje?-spytała się mnie pani doktor. Była to kobieta po trzydziestce. Miała długie blond włosy, które zawsze miała uczesane w nieskazitelnego koka i piwne oczy.

-Tak jak zawsze -a co innego miałam powiedzieć, skoro mój stan ciągle się pogarsza i tu będę tkwić do swojego końca życia, czyli może jakieś pięć dni. Tyle dają mi inni. Ja nie wiem, czy dłużnej, czy krócej będę na tym świecie. Wytłumaczenie tego jest bardzo proste. Otóż jakieś sześć miesięcy temu wykryto u mnie chorobę, która okazała się śmiertelna. Od tamtego momentu pobierali mi krew, by tylko znaleźć na to lekarstwo. Nie znaleźli, więc musiałam przebywać w szpitalu, tak jak teraz jest. Stał się on moim drugim domem. Moi rodzice przez jakiś czas interesowali się mną , ale w końcu pogodzili się z tym, że ja niedługo umrę i zostawili mnie tu samą.

-W takim razie zabieramy cię na kolejne badania-Moje przemyślenia właśnie zostały przerwane przez doktor Molly.

Razem z pielęgniarka odłączyły mnie od tych wielkich maszyn. Poczułam ból, a one o tym wiedziały, ale nie zareagowały. Te maszyny były jedną z dwóch rzeczy, dzięki którym żyję. Nie o to chodzi, że chciały mnie zabić, lecz o to, że kompletnie nie wiedziały jak mi pomóc. Byłam pierwszym przypadkiem tej oto choroby.

Po chwili podłączyły mi takie same tylko, że przenośne urządzenia. Jak zawsze rano pojechałam na badania.

Opublikowano
Kategorie Fantasy
Odsłon 315
0

Komentarze

Bez komentarzy

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi! Zakaz kopiowania!