Make a Wish

      Jasne światło odbijało się od wpatrzonych w nocne niebo źrenic. Tysiące serc poruszone tym widokiem, niesłyszalnie westchnęło w nie wypowiadalnej agonii jaka poruszyła ich myśli. Sześćsetnego dnia pełni narodziły się gwiazdy, różnobarwne, kolorowe punkty na niebie, których los scalony został z losem nowego boga, który pojawił się wraz z gorącymi pragnieniami serc z dolnego królestwa. Trace, bo tak było jej na imię. Spojrzała w górę, stała nad nią wysoka, smukła sylwetka, której oczy w kolorze błękitu, przeszywały ją wydając niemy wyrok.
– Wstań – Zimny głos dotarł do jej uszu podczas gdy obca, zimna dłoń złapała za ramię i je pociągnęła.
– Nie ociągaj się całą wieczność – Te słowa dopiero wybudziły ją z transu. Zafascynowana postacią w długiej błękitno-granatowej szacie, czym prędzej wstała i ruszyła za nim, Długie włosy w kolorze jęczmienia, ostrożnie kołysały się wraz z rytmem nocnej bryzy, gdy w końcu dotarli na miejsce. Oczy kobiety zamigotały. Znajdowali się teraz przed błękitnym pałacem, którego dach wykonany z kamienia lśnił piękną, szaro-błękitną poświatą. Dopiero w tym miejscu tajemnicza postać zabrała ponownie głos. – Jesteś nowym bogiem. Ludzkie pragnienia nie znają granic, jednak to ty dostałaś jedno z nich. Masz rozświetlać ciemne nocne niebo, którego bezkres jest twoim łonem. To od ciebie zależy jak będzie dalej wyglądał i funkcjonował. Wpierw jednak najważniejsza kwestia. Momentalnie w dłoniach postaci pojawiły się długie, jasne szaty, w które następnie kazał przebrać się kobiecie, aby zakryć jej nagą skórę. Dopiero gdy warunek ten został spełniony, Po raz kolejny zwrócił się do niej.
– Jestem Nanna, bóg księżyca. Jesteś teraz w moim królestwie. Ziemi nocy i tajemnicy, puki nie zrozumiesz kim jesteś będę dla ciebie przewodnikiem i- Wtem jednak rozległ się nagły huk przerywając Nannie. Jasne światło uderzyło w niebo i ziemię. Oczy mężczyzny skrzywiły się w nieopisanym wyrazie kiedy na jasnych dłoniach Trace, zajaśniały dwa złote pierścienie, owinięte wokół nadgarstków. Tego właśnie dnia, Wszystko się zaczęło.

Malutki Prolog 09/10/2020

Opublikowano
Kategorie Fantasy
Odsłon 1127
0

Komentarze

Bez komentarzy

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi! Zakaz kopiowania!