Ponad życie. Ponad wszystko.

Przepowiednia

“Ostatni wybił dzwon.

Valarów upadł tron.

Trzech elfickich, królewskich rodów, potomkowie,

krasnoludzcy najwięksi synowie

i ludzi, potężni królowie,

tych co godnych mocy ich czyny wskażą,

 Valarowie swą upadłą mocą obdarzą.

W nich jedyne nadzieje powierzy świat,

wróg największy powróci, nie widziany od lat

i tylko oni, zjednoczeni,

zniszczą złą moc, co się w cieniu mroku pleni.

Lecz kluczem do ich mocy,

będzie istota przybyła wśród  jesiennej nocy,

księżniczka zaginiona,

siłą Valarów największą ona obdarzona.

Gdy prawdziwa miłość z księciem ją połączy

moc dobra się podwoi, a zło za zakochanych sprawą, zakończy.”

Prolog

1. Co się tyczy Ainaisil Alassë

Księga ta poświęcona jest głównie historii Ainaisil- dziewczyny, która trafiła do Śródziemia. Na jej stronicach czytelnik znajdzie informacje na temat dalszych dziejów Śródziemia po Bitwie o Pierścień oraz nieznane dotąd informacje o elfach leśnych. Dalsze wiadomości, o poszczególnych przedstawicielach tej rasy, zawarte są w wypisach z “Czerwonej Księgi Marchii Zachodniej”, które ukazały się drukiem pod tytułem “Hobbit” oraz w “Władcy Pierścieni” i pozostałych dziełach J. R. R. Tolkiena.

Ainaisil Alassë zanim trafiła do Śródziemia Żyła w świecie niewiele odbiegającym od naszego, z tą tylko różnicą, że nie stworzono filmów przedstawiających dzieje Śródziemia. Tą magiczną krainę bohaterka zna jedynie z książek Tolkiena.

Tak naprawdę zawrę tu jedynie informacje konieczne do zrozumienia tej książki, gdyż sama niewiele wiem na jej temat, a jedynie to co mi powiedziała.  Nie zdradziła mi żadnych informacji o sobie, których dokładnie strzeże. Mam nadzieję, że z czasem dowiemy się od niej czegoś więcej.

2. Co się tyczy jedzenia w Śródziemiu

Owszem pojawiają się potrawy w Śródziemiu, które są zupełnie różne od naszych, lecz istnieje spora gama jedzenia, z którą możemy się spotkać jeszcze w naszych czasach.

3. Dzieje Śródziemia

Moja wiedza niewiele wykracza poza to czego możemy się dowiedzieć się z książek Tolkiena. Póki co nie udało mi się za wiele dowiedzieć na temat tego, co stało się w Śródziemiu po pokonaniu Saurona.  Moim jedynym informatorem jest Ainaisil, a i ona jeszcze niewiele wie. Jedyne co mogę na ten temat powiedzieć to, to, że dzieje Czwartej Ery nie do końca prezentują się tak jak przedstawił to Tolkien.

4. Mowa elfów

W dziełach Tolkiena elfowie posługiwali się językiem Sindarin, który był można by rzec nie oficjalny, a Quenya była mową jedynie elity. Wiem tylko, że z niewiadomych jeszcze przyczyn elfowie zrezygnowali z Sindarinu i zaczęli posługiwać się pojedynczymi słowami i frazami w Quenya.

Opublikowano
Odsłon 544
2

Komentarze

Bez komentarzy

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi! Zakaz kopiowania!