Love is my Drug – Prolog

Chicago, dzień nieznany

Dokument 31-XAH 

“Rozpoczęcie Planu X”

Po miesiącu ciężkiej pracy, obiekt badań został złamany, a my zyskaliśmy dostęp do położenia ostatniego obozu. Wszystko idzie zgodnie z naszym planem, co tylko podkreśla sukces ROK-u oraz naszych agentów w całym kraju. Ponad to, dzięki temu eksperymentowi, otrzymaliśmy wiele nowych informacji, które mogą nam pomóc w doprowadzeniu PLANU X do końca. 

Jako zaufany przedstawiciel ROK-u, wywiązuje się z zawiązanej umowy przed oczami kongresu i przesyłam raport, gdzie są spisane wszystkie obserwacje oraz zeznania, jakimi podzielił się z nami obiekt. Pragnę zauważyć, że zawarte tam opisy, to notatki jednego z naszych najlepszych konsultantów, który prowadził ciągły dialog z naukowcami, aby dokładnie przedstawić zarys sytuacyjny. Będą mogły pomóc w zdobyciu zgody na zaaranżowanie izolacji miasta oraz przedstawienie gangów jako najważniejsze zagrożenie w obecnych czasach. 

Z pozdrowieniami, 

Andrew Harvey

***

Załącznik 31-102/XAH

Pierwszy tydzień :

Obiekt zostaje przetransportowany do Bazy, w celu rozpoczęcia przesłuchania oraz przetestowania jego możliwości. Po dłuższej naradzie zespołu naukowego, zapada decyzja o rozpoczęciu tortur fizycznych. Ma to sprawdzić, jak bardzo szkolenie “Lalkarzy” wpływa na rozwój wytrzymałości człowieka. Jak się spodziewano, badanie przebiegło pomyślnie, a naukowcy zdołali sporządzić notatki. Wynika z nich, że obiekt ma przewagę fizyczną nad atletą o ponad 65%, ale jest bardziej podatny na kontuzje. Wykluczone zostało podawanie sterydów anabolicznych czy innych substancji, mających na celu pomóc w szybszym budowaniu masy mięśniowej, bądź poprawienie zdolności umysłowych. Pacjent został częściowo złamany, wyjawiając swoje dane personalne : Evelyn Pickford

Drugi tydzień :

Nad ranem, naukowcy przekazali ROK pierwsze wyniki badań. Przewodniczący uznał, że obecne dane nie są zbyt pomocne, więc nakazał dalsze działania. Wydał zezwolenie na używanie mocniejszych form tortur, oczekując przy tym lepszych odkryć. Została podjęta decyzja o aktywowaniu Protokołu 66, co przyniosło zadowalające efekty. Obiekt wyjawił, że Chicago jest podzielone pod panowanie czterech frakcji. Poza “Lalkarzami”, o terytoria walczą cztery ugrupowania – “Nerdzi”, “Czerwone Smoki”, “Drifterzy” oraz tajemnicza grupka, siedząca w jednym z opuszczonych domów na przedmieściach. Ci pierwszy, są jednymi z najlepszych na świecie, jeżeli chodzi o komputery. Ich przywódcą jest Koon, ale nikt nie zna jego tożsamości. Smoki to yakuza, walcząca o utrzymanie azjatyckich dzielnic miasta. Liderem jest kobieta… Junko. Obiekt odmówił udzielania informacji o dwóch ostatnich, powołując się na swoją niewiedze. W celu upewnienia się, pacjent został przetestowanym przez Wykrywacz Kłamstw, co utwierdziło naukowców w przekonaniu o rzetelności wypowiadanych słów. 

Trzeci tydzień :

Nastąpił atak ze strony “Lalkarzy”. Chcieli oni odbić naszego pacjenta, ale zostali szybko stłumieni. Harvey podjął decyzję o zmianie lokalizacji badań, unikając przy tym rewanżu od gangu Potnickiego. Całe laboratorium zostało skoszarowane w siedzibie ROK, znajdującej się na środku jeziora Missisipi. Nie zmieniono metody badań, wykorzystując coraz to bardziej zaawansowane możliwości technologiczne. Pacjent zaczynał odczuwać napady agresji, co jest normalne w Protokole 66. Szef podwoił ilość strażników przy celi obiektu, uniemożliwiając obiektowi samotność, a co za tym idzie, nasilił ataki szału. Skończyło się to próbą ucieczki, ale otępienie pacjenta sprawiło, że sprawa szybko ucichła. Podjęto decyzję o wycofaniu środków pomocniczych, gdyż przynosiły one marny efekt. 

Czwarty tydzień :

ROK naciskał na ponowienie pierwszego etapu, co spotkało się z negatywnym odzewem naukowców. Po kilkudniowej debacie, zapadła decyzja o przesłuchaniu obiektu. Wojskowi rozpoczęli ostateczny tryb, wymuszając zainicjowanie sztucznych zamieszek, aby móc spokojnie wrócić do Bazy. Obiekt pęka po dwóch dniach. Ujawnił, że Potnicki rozpoczął proces anihilacyjny obozów, obawiając się agresywnej polityki zarządców terenów. Lokalizacje obozów to : Victoria, Minneapolis, Vancouver. Chicago pełni rolę punktu zrzutu, gdzie Ivan ma największe wpływy. Obiekt stał się zbędny, więc została zaplanowana egzekucja. W międzyczasie, ROK zaczął przygotowywać miasto pod PLAN X. Wprowadza rejestry społeczne, przymusowy nabór oraz obniża morale ludności. Podczas nocnej zmiany, obiekt zdołał uciec. Nikt nie ma pojęcia, gdzie się podział. Harvey ignoruje ucieczkę. Wybiera on działalność społeczną, chcąc wyzbyć się podejrzliwości. Chicago jest gotowe do rozpoczęcia procesu leczącego. 

Autor AlexDextro
Opublikowano
Kategorie Akcja
Odsłon 937
4

Komentarze

Bez komentarzy

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi! Zakaz kopiowania!