Mary Potter – Mroczne przebudzenie (Prolog)

 Pewnego lipcowego dnia Ginny i Harry Potter’owie obserwowali ich dzieci. Trójka z nich była ich dumą: James – kopia Harry’ego, prawdziwy gryfon; Albus – połączenie rodziców oraz Lily – ludzie uważali, że jest drugą Ginny. O tej trójce mówił cały magiczny świat. Jednak nie wszystko jest takim, jakim się wydaje. Według oficjalnych wiadomości Ginevra będąc w czwartej ciąży straciła dziecko. Prawda jednak była taka, że tylko Potter’owie i ich najbliżsi wiedzieli, że czwarte dziecko urodziło się.

Dlaczego jednak jego istnienie było ukrywane? Wszystko za sprawą wyglądu dziecka. Dziewczynka miała włosy jeszcze ciemniejsze niż ojciec, co przy jej kredowej białej cerze wyglądało przerażająco. Oczy dziewczyny były niemal czarne, a usta krwisto-czerwone. Dziewczynka była bardzo szczupła i wyglądała strasznie. Jej imię brzmiało Mary, jako jedyna z rodzeństwa miała tylko jedno imię. Dodatkowo jej rodzeństwo dostało imiona po ludziach ważnych dla ich rodziców, a ona nie. Potter’owie w pewien sposób bali się córki, bo już po urodzeniu zaczęła wykazywać zdolności magiczne, oznaczało to, że musiała władać ogromną mocą. Już jako mała dziewczynka zachowywała się inaczej, podczas gdy Lily bawiła się lalkami, ona łapała żaby i wrzucała je do wiaderka z innymi “składnikami” robiąc swoje własne “mikstury” i “eliksiry”.

Pan i Pani Potter bali się, że gdy ludzie się o niej dowiedzą ich reputacja legnie w gruzach. Mimo tego nie chcieli oddawać swojego dziecka. Postanowili, że gdy skończy jedenaście lat dadzą ją pod opiekę Lunie Skamander, o ile ta się zgodzi. Plan był taki, aby powiedziała, że adoptowała dziewczynkę. Czy jednak Luna się zgodzi? To pytanie nie dawało im spokoju.

Opublikowano
Kategorie Harry Potter
Odsłon 757
2

Komentarze

Bez komentarzy

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona prawami autorskimi! Zakaz kopiowania!